Autorzy

Archiwum

Tematy

O nas


Większość podatników nie zna swoich podstawowych uprawnień, które pozwalają im zająć równorzędną pozycję w stosunku do kontrolujących ich urzędników. Zamiast tego tkwią w błędnym przekonaniu, że spolegliwe wykonywanie żądań organów spowoduje, że unikną kłopotów podatkowych. Tymczasem doświadczenie pokazuje, że jest dokładnie odwrotnie. Dostarczanie wszystkich dokumentów, których domagają się urzędnicy nawet bez formalnego wezwania, składanie obszernych wyjaśnień wykraczających poza zakres kontroli, nierzadko skutkuje bezprawnie uzyskanym gotowym materiałem dowodowym do wszczęcia kolejnej kontroli u podatnika w innym zakresie lub okresie. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć kiedy urzędnik obchodzi lub po prostu łamie przepisy prawa i jak należy reagować na takie nadużycia.Aby odnieść sukces w sporze z fiskusem niezwykle istotne jest również to, aby każde działanie podatnika było elementem dobrze opracowanej strategii procesowej. Przypadkowe i chaotycznie działanie, jak nietrudno się domyślić, może tylko zaszkodzić. Bez niezbędnej wiedzy merytorycznej i doświadczenia trudno jednak taką strategię zbudować. Dlatego tak ważnym jest, aby już przy pierwszym kontakcie z fiskusem wspierał nas doświadczony doradca podatkowy, ekspert w swojej dziedzinie. To jedyny sposób na uniknięcie przypadkowych błędów, które mogą sporo kosztować.Ochrona interesów podatnika od zawsze była priorytetem w naszej zawodowej działalności. Dlatego postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym będziemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem w prowadzeniu sporów z administracją skarbową. Chcieliśmy wskazać rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów podatkowych, obalić mity o relacjach między podatnikiem a urzędem oraz pokazać jakiego działania można oczekiwać od profesjonalnego pełnomocnika.Dlatego postanowiliśmy stworzyć Grupę Indywidualnych Kancelarii Sołoniewicz Sroczyński na którą składają się indywidualne kancelarie doświadczonych ekspertów z zakresu prawa podatkowego.
Grupę tworzą:Michał Sroczyński

Michał Sroczyński

Doradca podatkowy

Specjalizuje się w procedurze podatkowej, postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz podatkach obrotowych (VAT, Akcyza) Posiada doświadczenie w reprezentowaniu klientów w kontrolach, postępowaniach podatkowych przed organami podatkowymi i organami kontroli skarbowej, organami egzekucyjnymi oraz przed sądami administracyjnymi. Prowadzi także biuro rachunkowe. Autor bądź współautor publikacji z zakresu prawa podatkowego.
msroczynski@indywidualnekancelarie.pl
telefon 503 439 826

Kacper Sołoniewicz

Kacper Sołoniewicz

Adwokat, doradca podatkowy

Specjalizuje się w procedurze podatkowej oraz podatkach dochodowych (PIT w tym dochody nieujawnione, CIT). Posiada doświadczenie w reprezentowaniu klientów w kontrolach, postępowaniach podatkowych przed organami podatkowymi i organami kontroli skarbowej oraz przed sądami administracyjnymi. Autor bądź współautor publikacji z zakresu prawa podatkowego.
ksoloniewicz@indywidualnekancelarie.pl
telefon 603 170 604Będziemy dążyć do tego, aby publikowane na blogu treści przybliżały zagadnienia ważne z punktu widzenia ochrony interesów podatnika. Zrobimy wszystko aby wpisy, które tu przeczytacie miały najwyższy poziom merytoryczny i pomogły rozwiązać ważne dla Was problemy. Warto również wiedzieć jak w prosty sposób zweryfikować czy pełnomocnik, który Cię reprezentuje posiada wiedzę pozwalającą na to by dbać o Twoje interesy oraz angażuje w sprawę na tyle silnie, aby nie zmarnować szansy wygraną w sporze z fiskusem - w tym celu zapraszamy do zapoznania się z zakładką - Jak rozpoznać dobre odwołanie.

×

Autorzy:


Michał Sroczyński

Michał Sroczyński

Kacper Sołoniewicz

Kacper Sołoniewicz

Tematy:


Archiwum: